Warsztaty

OSOBA TOWARZYSZĄCA PRZY PORODZIE – wybór i przygotowanie

Osoba towarzysząca w porodzie ma do odegrania bardzo ważną rolę. Może być ogromnym oparciem – wspierać emocjonalnie, uwalniać rodząca od napięć i negatywnych myśli, akceptować, dawać zrozumienie, troszczyć się o rodzącą, zapewniać poczucie bezpieczeństwa i spokoju. To naprawdę dużo zadań, które w obliczu tak zmieniającej się i wymagającej sytuacji jaką jest poród, mogą budzić lęk.

Jak zatem przygotować się do tej ważnej roli?

Jak aktywnie i kompetentnie wspierać rodzącą?

Na warsztacie zastanowimy się, kogo wybrać na osobę towarzyszącą, zdefiniujemy wsparcie, a także przedstawimy Wam kilka praktycznych wskazówek i ćwiczeń.

Szczegóły organizacyjne:

  • data: 16 maja 2019 r. (czwartek)
  • start: 17:30
  • czas trwania: 120 min.
  • koszt warsztatu: 50 PLN
  • zapisy: https://nataliaminska.nakiedy.pl/
  • prowadzące: doula Marianna Szymarek* i doula Natalia Mińska**

Do zobaczenia w CMOKU!

______

*Marianna Szymarek

Jako doula działam aktywnie i wspieram kobiety i ich rodziny od marca 2011 roku. Od czerwca 2015 jestem doulą certyfikowaną. Uczę i wspieram także doule „młodsze stażem”.

Jestem jedną z opiekunek stażu przy Stowarzyszeniu Doula w Polsce oraz prowadzę część zajęć na poznańskim Studium dla Doul.

Przez cały czas uczę się, szkolę i zdobywam doświadczenie, by jak najpełniej wspierać kobiety, w zgodzie z moją wiedzą i wiarą w ich siłę.

Poza indywidualnym kontaktem z podopiecznymi, prowadzę warsztaty w tematyce okołoporodowej i spotkania dla kobiet oraz piszę. Pasjonuje mnie świadome i radosne podejście do życia – w tym przede wszystkim – do kobiecości i rodzenia.

Zawodowo cieszy mnie też praca z dziećmi i młodzieżą w edukacji pozaszkolnej i projektach międzynarodowych.

Jestem również Doradczynią Noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, po kursie zaawansowanym niemieckiej Szkoły Noszenia ClauWi®.

Prywatnie jestem mamą trzech córek i syna oraz wielką fanką rowerowych wycieczek.

Kontakt: tel. 694 847 774, doula@szymarek.pl, www.doula.szymarek.pl

**Natalia Mińska

Będąc w pierwszej ciąży zainteresowałam się tematyką okołoporodową i od tego czasu z niegasnącym entuzjazmem pogłębiam swoją wiedzę i zdobywam nowe doświadczenia. W 2016 roku ukończyłam Studium dla Doul, i od tego momentu praca z kobietami nabrała dla mnie nowego wymiaru. Obecnie jestem na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, aktywnie wspieram kobiety i ich rodziny w czasie ciąży porodu i połogu. Mam dwoje dzieci – córkę Emilkę i synka Kajtusia.

Joga to drugi filar w, którym się realizuje i spełniam. Praktykuję ją niezmiennie od 8 lat, a od niedawna również uczę. W 2017 skończyłam kurs instruktora jogi na EFIB w Poznaniu, a w 2018 rozpoczęłam dwuletni kurs nauczycielski do egzaminu według metody Iyengara.

Prowadzę w Cmok Poznań różne zajęcia jogi: jogę dla kobiet w ciąży, jogę łagodną, jogę dla rodziców z dziećmi i jogę dla mam z małymi dziećmi.

Kontakt: tel. 666 314 721, minska.natalia@gmail.com, www.doulanatalia.pl, www.joganatalia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *