Warsztaty

PLAN PORODOWY – dlaczego jest tak ważny i jak dobrze go przygotować

Serdecznie zapraszamy na drugi warsztat z cyklu MAMINA.

Tym razem skupimy się na planie porodowym. Przybliżymy Wam dokładniej jego istotę i podstawę prawną, a także zachęcimy do napisania własnego, zindywidualizowanego planu na swój poród.

Każda z Was będzie miała okazję:

  • zadać sobie pytanie, co jest dla niej najważniejsze w porodzie,
  • przyjrzeć się z bliska swoim potrzebom,
  • świadomie wybrać to co jest dla niej najlepsze.

Pisanie planu porodowego to piękny proces, który trwa od momentu rozpoczęcia przygotowań do narodzin dziecka. Plan często zmienia się wraz z wiedzą, którą kobieta zdobywa na temat porodu i samej siebie. Stawką jest świadomy, dobry i budujący poród, dlatego warto zadbać o swoje potrzeby, zabrać poród w swoje ręce i w wyjątkowy sposób przeżyć narodziny swojego dziecka.

Szczegóły organizacyjne:

  • data: 17 kwietnia 2019 r. (środa)
  • start: 18:15
  • czas trwania: 2 h
  • koszt warsztatu: 50 PLN
  • zapisy: https://nataliaminska.nakiedy.pl/
  • prowadzące: doula Michalina Musiał* i doula Natalia Mińska**

Do zobaczenia w CMOKU!

______

*Michalina Musiał

Jestem doulą na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce. Od 4 lat współpracuję z kobietami w ciąży i ich partnerami w okresie okołoporodowym.

Wierzę, że dobre doświadczenie porodu daje ogromną siłę na początek trudnej drogi, jaką jest rodzicielstwo. Szczególnie dużo uwagi poświęcam sytuacjom ciężkim, takim jak poronienia czy poród po wcześniejszych trudnych doświadczeniach.

Ufam, że każda kobieta ma w sobie potencjał, który trzeba po prostu odkryć.

Prywatnie jestem mamą małej Marianny, uwielbiam też dobre kino i muzykę. Czas spędzany na pieczeniu i czytaniu to dla mnie najlepszy sposób na relaks. Praca zawodowa w dużej korporacji nauczyła mnie dobrej organizacji i zarządzania czasem.

Kontakt: tel. 791 270 258, michalina.musial.m@gmail.com

**Natalia Mińska

Będąc w pierwszej ciąży zainteresowałam się tematyką okołoporodową i od tego czasu z niegasnącym entuzjazmem pogłębiam swoją wiedzę i zdobywam nowe doświadczenia. W 2016 roku ukończyłam Studium dla Doul, i od tego momentu praca z kobietami nabrała dla mnie nowego wymiaru. Obecnie jestem na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, aktywnie wspieram kobiety i ich rodziny w czasie ciąży porodu i połogu. Mam dwoje dzieci – córkę Emilkę i synka Kajtusia.

Joga to drugi filar w, którym się realizuje i spełniam. Praktykuję ją niezmiennie od 8 lat, a od niedawna również uczę. W 2017 skończyłam kurs instruktora jogi na EFIB w Poznaniu, a w 2018 rozpoczęłam dwuletni kurs nauczycielski do egzaminu według metody Iyengara.

Prowadzę w Cmok Poznań różne zajęcia jogi: jogę dla kobiet w ciąży, jogę łagodną, jogę dla rodziców z dziećmi i jogę dla mam z małymi dziećmi.

Kontakt: tel. 666 314 721, minska.natalia@gmail.com, www.doulanatalia.pl, www.joganatalia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *