Warsztaty

WAŻNA TY, czyli jak zadbać o siebie w czasie połogu?

Połóg to czwarta faza porodu, niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety po narodzinach dziecka.

Połóg to czwarta faza porodu, niezwykle ważny czas w życiu każdej kobiety po narodzinach dziecka.
To okres fizycznej rekonwalescencji organizmu po porodzie, i psychicznej adaptacji do nowej sytuacji życiowej, związanej z opieką nad dzieckiem. W tym czasie kobieta powinna być pod szczególną ochroną i opieką bliskich osób, ponieważ wracanie do „normy” wiąże się z wieloma dolegliwościami, które choć normalne, mogą budzić niepokój i rozdrażnienie.

Temat połogu jest często ignorowany i pomijany w trakcie przygotowań okołoporodowych, a tymczasem zrozumienie jego istoty może znacząco wpłynąć na jakość życia kobiety w pierwszych tygodniach po porodzie.

Zadbaj o siebie i zdobądź wiedzę.

Na warsztacie dowiesz się:
czym dokładnie jest połóg,
– jakie zmiany hormonalne zachodzą w organizmie kobiety,
– czym jest „baby blues”,
– jak radzić sobie z trudnymi emocjami,
– gdzie szukać wsparcia

data: 05 czerwca 2019 r. (środa)
start: 17:30
czas trwania: 2 h
koszt warsztatu: 50 PLN/osoba, 70 PLN/para
zapisy: https://nataliaminska.nakiedy.pl/
prowadzące: doula Michalina Musiał* i doula Natalia Mińska**

Do zobaczenia w CMOKU!

______

*Michalina Musiał

Jestem doulą na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce. Od 4 lat współpracuję z kobietami w ciąży i ich partnerami w okresie okołoporodowym.

Wierzę, że dobre doświadczenie porodu daje ogromną siłę na początek trudnej drogi, jaką jest rodzicielstwo. Szczególnie dużo uwagi poświęcam sytuacjom ciężkim, takim jak poronienia czy poród po wcześniejszych trudnych doświadczeniach.

Ufam, że każda kobieta ma w sobie potencjał, który trzeba po prostu odkryć.

Prywatnie jestem mamą małej Marianny, uwielbiam też dobre kino i muzykę. Czas spędzany na pieczeniu i czytaniu to dla mnie najlepszy sposób na relaks. Praca zawodowa w dużej korporacji nauczyła mnie dobrej organizacji i zarządzania czasem.

Kontakt: tel. 791 270 258, michalina.musial.m@gmail.com

**Natalia Mińska

Będąc w pierwszej ciąży zainteresowałam się tematyką okołoporodową i od tego czasu z niegasnącym entuzjazmem pogłębiam swoją wiedzę i zdobywam nowe doświadczenia. W 2016 roku ukończyłam Studium dla Doul, i od tego momentu praca z kobietami nabrała dla mnie nowego wymiaru. Obecnie jestem na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, aktywnie wspieram kobiety i ich rodziny w czasie ciąży porodu i połogu. Mam dwoje dzieci – córkę Emilkę i synka Kajtusia.

Joga to drugi filar w, którym się realizuje i spełniam. Praktykuję ją niezmiennie od 8 lat, a od niedawna również uczę. W 2017 skończyłam kurs instruktora jogi na EFIB w Poznaniu, a w 2018 rozpoczęłam dwuletni kurs nauczycielski do egzaminu według metody Iyengara.

Prowadzę w Cmok Poznań różne zajęcia jogi: jogę dla kobiet w ciąży, jogę łagodną, jogę dla rodziców z dziećmi i jogę dla mam z małymi dziećmi.

Kontakt: tel. 666 314 721, minska.natalia@gmail.com, www.doulanatalia.pl, www.joganatalia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *